Lista aktualności Lista aktualności

„Powitanie lata u Ossolińskich”

10 czerwca br. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ks. K. Kluka w Rudce odbył się festyn sportowo-rekreacyjny oraz piknik rolniczy pn. „Powitanie Lata u Ossolińskich”.

Już po raz kolejny organizatorzy przygotowali moc atrakcji, na które zaprosili wszystkich chętnych do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia. Dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy, którzy licznie przybyli do urokliwego kompleksu parkowo-pałacowego. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Na dzieci czekały konkursy, gry i zabawy, natomiast młodzież szkolna mogła wziąć udział w turniejach sportowych. Były wystawy małych zwierząt gospodarskich, pokazy maszyn rolniczych, interesujące wykłady branżowe. Odbywały się konkursy o tematyce rolniczej i leśnej dla młodzieży i dorosłych. Dla chcących pogłębić wiedzę o Rudce, został przygotowany konkurs historyczny na podstawie monografii Zbigniewa Romaniuka, „Rudka. Dzieje majątku, wsi i parafii”. Na laureatów konkursu czekały atrakcyjne nagrody.
Liczne stoiska wyrobów regionalnych przyciągnęły rzeszę zwiedzających. Natomiast w parku wokół sceny, z której rozbrzmiewała muzyka zespołów artystycznych, przygotowano stoiska wyrobów regionalnych oraz instytucji działających w regionie.

Miłym gestem było uhonorowanie Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka piękną statuetką, za wieloletnią i dobrą współpracę z lokalną społecznością.

Stoisko Nadleśnictwa Rudka cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Oprócz oferty szkółkarskiej, edukacyjnej i turystycznej, służyło profesjonalnym doradztwem dla właścicieli lasów. Osoby odwiedzające stoisko mogły wziąć udział w konkursach rozpoznawania gatunków grzybów oraz drewna, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Natomiast dla najmłodszych został przygotowany konkurs układania leśnych puzzli, gdzie chętnych nie brakowało.