Lista aktualności Lista aktualności

„Powitanie lata u Ossolińskich”

W niedzielę 2 czerwca lato zawitało w Rudce.

Impreza odbyła się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ks. K. Kluka w Rudce. Już po raz kolejny organizatorzy przygotowali moc atrakcji, na które zaprosili wszystkich chętnych do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia. Dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy, którzy licznie przybyli do urokliwego kompleksu parkowo-pałacowego. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Na dzieci czekały konkursy, gry i zabawy, natomiast młodzież szkolna mogła wziąć udział w turniejach sportowych. Były wystawy małych zwierząt gospodarskich, pokazy maszyn rolniczych, interesujące wykłady branżowe. Odbywały się konkursy o tematyce rolniczej i leśnej dla młodzieży i dorosłych. Liczne stoiska wyrobów regionalnych przyciągnęły rzeszę zwiedzających. Natomiast w parku wokół sceny, z której rozbrzmiewała muzyka zespołów artystycznych, przygotowano stoiska wyrobów regionalnych oraz instytucji działających w regionie.

Stoisko Nadleśnictwa Rudka cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Oprócz oferty szkółkarskiej, edukacyjnej i turystycznej, można było wziąć udział w licznych konkursach. Można było upolować dzika, oddając celny rzut dzidą do specjalnie przygotowanej makiety. Kobiety mogły sprawdzić się w konkurencji „rzutu wałkiem do makiety chłopa”. Natomiast dla mężczyzn został przygotowany „Konkurs Drwala”, polegający na trzymaniu 2-kilogramowych wałków drewna na czas. W każdej konkurencji chętnych nie brakowało, a na laureatów konkursów czekały atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich chętnych, zarówno kobiet, mężczyzn jak i dzieci została przygotowana wirtualna strzelnica, gdzie można było poćwiczyć oko oddając strzały do kaczek lub rzutków.

Odwiedzający nasze stoisko mogli obejrzeć najważniejsze gatunki korników pod mikroskopem, w tym najbardziej słynnego w Polsce – kornika drukarza. Można było również sprawdzić swoją wiedzę leśną w konkursie rozpoznawania drewna, oraz nauczyć się rozpoznawania pędów w stanie ulistnionym. Natomiast dla najmłodszych został przygotowany konkurs układania leśnych puzzli, gdzie chętnych nie brakowało.