Lista aktualności Lista aktualności

Diecezjalne obchody rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II

8 czerwca 2019 roku w Drohiczynie zgromadziły się liczne wspólnoty, aby razem upamiętnić 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II w stolicy diecezji. Świętowanie tego ważnego wydarzenia już po raz drugi przybrało formę „Dnia Wspólnoty Wspólnot ze św. Janem Pawłem II".

Na uroczystościach z udziałem JE biskupa Tadeusza Pikusa i biskupa seniora Antoniego Dydycza, obecni byli kapłani, siostry zakonne, wierni reprezentujący wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia diecezjalne, parlamentarzyści, samorządowcy, służby mundurowe, przedstawiciele instytucji i firm. Były poczty sztandarowe, motocykliści, harcerze, Bractwo Kurkowe. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich pokoleń, połączeni nauczaniem i postacią Jana Pawła II.

W czasie homilii wierni usłyszeli archiwalne nagranie słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski: "...niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi". Tymi słowami zwrócił się też do wiernych JE Tadeusz Pikus w dalszych słowach, mówiąc o zagrożeniach współczesnego świata.

Po zakończeniu Eucharystii, Łomżyńsko–Drohickie Bractwo Kurkowe oddało uroczystą salwę armatnią, a następnie zaśpiewano pieśń „Drohiczyn, Drohiczyn”, która powstała przed 20. laty na powitanie Ojca Św. Jana Pawła II. Po oficjalnych uroczystościach wierni spotkali się na agapie w ogrodach seminaryjnych.