Lista aktualności Lista aktualności

Kiermasz już za nami „Las bliżej nas” XVIII edycja

Tradycją tego Kiermaszu jest wymiana makulatury na sadzonki drzew i krzewów leśnych.

W tegoroczny, ostatni wrześniowy weekend, w Zaściankach k. Białegostoku odbył się Jesienny Kiermasz Sadzonek Leśnych i Ozdobnych „Las bliżej nas". Organizatorem Kiermaszu była firma Lasbud, RDLP w Białymstoku oraz nadleśnictwa z obszaru białostockiej dyrekcji LP.

Organizowana w ramach Kiermaszu akcja „Sadzonka za makulaturę" jest już dobrze znana mieszkańcom Białegostoku i okolic. Od wielu lat, w kolejnych edycjach Kiermaszu za każde 5 kg makulatury można otrzymać sadzonkę od leśników. To nie tylko sposób na pozbycie się zbędnej makulatury – jak powtarzają odwiedzający Kiermasz - to również okazja by zrobić coś dobrego dla środowiska np. posadzić własnoręcznie drzewko. W tym roku można było wybierać wśród modrzewi, świerków, lip, klonów, jesionów, wiązów, brzóz, dębów, gruszy, śliw, pigwowców oraz… róż.

Stoisko Nadleśnictwa Rudka cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Oprócz oferty szkółkarskiej, edukacyjnej i turystycznej, służyło profesjonalnym doradztwem dla właścicieli lasów. Osoby odwiedzające stoisko mogły wziąć udział w konkursach rozpoznawania gatunków grzybów, owadów oraz drewna, które spotkały się z dużym zainteresowaniem.