Lista aktualności Lista aktualności

Majówka 2018

12 maja 2018 roku na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Koryciny odbyła się majówka połączona z obchodami „Święta lasu”.

W tym roku była wyjątkowa, gdyż po wieloletniej przerwie powróciła rywalizacja drużynowa pracowników Nadleśnictwa Rudka. Łącznie wystartowało cztery drużyny, reprezentujące pracowników biura, obrębu Rudka, Szepietowo i robotników. Startowano w takich konkurencjach jak: slalom z jakiem na łyżeczce pośród przeszkód, picie soku brzozowego na czas, strzelanie z wiatrówki do tarczy oraz strzelanie z pistoletu pneumatycznego do balonów. Po zaciętej rywalizacji i dopingu publiczności  zwyciężyła drużyna pracowników z biura Nadleśnictwa Rudka. W dalszej kolejności zostały przygotowane konkurencje dla wszystkich uczestników majówki. Można było upolować dzika, oddając celny rzut dzidą do specjalnie przygotowanej makiety. Dla kobiet została przygotowana konkurencja rzutu wałkiem do makiety chłopa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród płci pięknej. Mężczyźni mogli poćwiczyć oko oddając strzały z wiatrówki do tarczy, a także sprawdzić się w konkurencji dla siłaczy, trzymając 1,5 kg wałki drewna na czas. Natomiast dla dzieci został zamówiony profesjonalny animator, który przygotował blok konkursów i animacji, bańki mydlane, watę cukrową oraz dmuchany zamek.

Podczas konkurencji towarzyszyła wyjątkowa atmosfera a na twarzach uczestników gościły uśmiechy. Nie trzeba być zawodowym sportowcem, gdyż najważniejsza jest dobra zabawa i przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

Z zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością: Jego Ekscelencja Ks. Bp. prof. dr hab. Tadeusz Pikus, Dyrektor ds. gospodarki leśnej pan Piotr Karnasiewicz, księża kapelani, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, komendanci PSP oraz dyrektorzy szkół z terenu działania nadleśnictwa. Po rywalizacji sportowej i dekoracji laureatów wszyscy zaproszeni goście jak i gospodarze udali się na wspólny poczęstunek przy blasku ogniska, przy którym na gorąco komentowane było wszystko co goście mogli zobaczyć.