Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie akcji #sprzątaMY w Nadleśnictwie Rudka

Za nami kolejna edycja „Sprzątania Świata”. W tym roku była wyjątkowa, gdyż zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę.

Punktualnie o godzinie 11:30 w piątek 20 września w 7 lokalizacjach na terenie Nadleśnictwa Rudka  odbyła się społeczna akcja sprzątania lasów. W akcji udział wzięło łączenie 267 osób, głównie młodzież szkolna, ale także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O bezpieczeństwo uczestników zadbała Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Natomiast do pomocy przy wywozie zebranych śmieci włączył się  Powiatowy Zarząd Dróg również z Wysokiego Mazowieckiego. Wspólnymi siłami udało się posprzątać dosyć spory obszar leśny o łącznej powierzchni 164 ha. W ciągu kilku godzin na terenie 7 leśnictw zebrano 68 m3 śmieci. Wszystkim uczestnikom serdecznie DZIĘKUJEMY !!! Cieszymy się ogromnie, że są jeszcze ludzie, którym wygląd naszych lasów nie jest obojętny i z chęcią włączyli się w to przedsięwzięcie. Akcję w poszczególnych leśnictwach zakończono wspólnymi ogniskami, podczas których oprócz tradycyjnego pieczenia kiełbasek, nie zabrakło wymiany wrażeń ze wspólnie przeprowadzonej akcji.

Przypominamy, że również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.