Lista aktualności Lista aktualności

Święto Drzewa u przedszkolaków

7 listopada 2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się rokrocznie organizowane „Święto Drzewa” połączone z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Mieszkańcy lasów”.

Nadleśnictwo Rudka objęło patronatem uroczystość i powyższy konkurs oraz ufundowało nagrody.

W dniu tym, jak przystało na prawdziwych przyjaciół lasu, wszyscy przedszkolacy przyszli ubrani na zielono. W ten sposób chciały przypomnieć, co zawdzięczamy drzewom. Dlaczego są nam niezbędne do życia i jakie dary od nich otrzymujemy. Nie zabrakło też wesołych konkurencji, takich jak: układanie leśnych puzzli, odgadywanie odgłosów zwierząt oraz rozwiązywanie zagadek przyrodniczych. Na koniec zabawy wszystkie przedszkolaki złożyły ślubowanie, w którym obiecały, że będą dbać o drzewa i szanować je.

W dalszej części uroczystości dzieci wysłuchały prezentacji nt. mieszkańców naszych lasów oraz obejrzały perypetie „Dzika Ryjo”, który po raz pierwszy dowiaduję się o istnieniu Leśniczego. Zwierzęta wyjaśniają mu jaką rolę Leśniczy pełni w lesie.

Kolejną niespodzianką spotkania była prezentacja sygnałów łowieckich, przy których przedszkolaki świetnie się bawiły. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mieszkańcy lasów” oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom.

Ostatnim punktem spotkania było wspólne sadzenie dębu szypułkowego z nadzieją, że wyrośnie na piękne i duże drzewo. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej oraz pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.