Lista aktualności Lista aktualności

Uroczystości upamiętniające Kazimierza Kamieńskiego „Huzara”

W niedzielę, 16 czerwca w Nowych Piekutach oraz w Markowie-Wólce odbyły się uroczystości upamiętniające mjr. Kazimierza Kamieńskiego "Huzara".

Wydarzenie objęte było patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Patronatem Honorowym Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji mjr. Kazimierza Kamieńskiego w kościele pw. św. Kazimierza w Nowych Piekutach. Po Eucharystii nastąpiło uroczyste wręczenie rodzinie Bohatera awansu na stopień majora. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach.

Dalsza część uroczystości odbyła się w miejscowości Markowo-Wólka. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą miejsce urodzenia mjr. Kazimierza Kamieńskiego „Huzara”. Następnie licznie przybyłe delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze. Pana Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku reprezentował Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka Tadeusz Zawistowski wraz z pocztem sztandarowym.