Lista aktualności Lista aktualności

Wśród szeptów, czarów i magii…

W niedzielę 23 czerwca w Korycinach, po raz dziesiąty odbyły się "Nadbużańskie Ziołowe Spotkania wśród szeptów, czarów i magii”

Już po raz dziesiąty organizatorzy przygotowali moc atrakcji, na które zaprosili wszystkich chętnych do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia. Dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy, którzy licznie przybyli do Gospodarstwa Agroturystycznego „Ziołowy Zakątek” w Korycinach. Tegoroczna  edycja  Nadbużańskich Ziołowych Spotkań, odbyła się pod hasłem – „wśród szeptów, czarów i magii”. W programie były  m.in.: występy lokalnych zespołów „Wasiloczki”, „Krzymoszowianki”, występ dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara z Siemiatycz, pokaz tańca z ogniem „Palinocka”, pokaz iluzji, występ Gwiazdy wieczoru - Zespółu  „HOYRAKY”. Liczne stoiska wyrobów regionalnych przyciągnęły rzeszę zwiedzających.

     Dodatkowymi atrakcjami były m.in. wróżki i wróżbici, warsztaty (rzeźby w kamieniu, pieczenia chleba, garncarskie), masaże w ziołowym SPA, joga, słowiańska gimnastyka dla kobiet, stoisko animacyjne dla dzieci. Dla zainteresowanych były także prelekcje na temat m.in. wielowymiarowego podejście do procesu zdrowienia.

Stoisko Nadleśnictwa Rudka cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zbiory szkodników owadzich sosny i dębu, zatopionych w żywicy epoksydowej. Oprócz oferty edukacyjnej i turystycznej, można było wziąć udział w konkursach rozpoznawania owadów, gatunków drewna oraz układania leśnych puzzli.