Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy dla Niepodległej

W poniedziałek 11 listopada br. leśnicy z Nadleśnictwa Rudka wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Rudce uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu narodowego w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudce. Następnie odbyła się Msza Święta odprawiona w intencji Ojczyzny. Zamiast homilii wierni wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudce. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości udali się pod Krzyż Sybiraków, gdzie delegacje w asyście pocztów sztandarowych oddały hołd bohaterom Listopada 1918 roku.

Podobnie było w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie uroczystości rozpoczęły się również Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem z udziałem pocztów sztandarowych. Po eucharystii uczestnicy przeszli pod Pomnik POW. Tam, wspólnie odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego złożono wieńce i wiązanki pod pomnikiem.

Natomiast w Szepietowie, w ramach obchodów odbyło się uroczyste odsłonięcie postumentu Orła Białego przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Wzięli w nim udział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, duchowieństwo, delegacje państwowej i ochotniczych straży pożarnych oraz leśnicy z Nadleśnictwa Rudka.