Asset Publisher Asset Publisher

Manewry strażaków

7 czerwca br. ok. godz. 1100 w okolicach miejscowości Nur (powiat Ostrów Mazowiecka) następuje próba zatrzymania do kontroli drogowej kierowcy, którego styl jazdy wskazywać może na kierowanie pojazdem pod wpływem niedozwolonych substancji.

Kierowca nie podporządkowuje się poleceniom zatrzymania pojazdu i podejmuje próbę ucieczki. Kieruje się drogą gminną nr 2627 na Ołtarze-Gołacze w kierunku miejscowości Zuzela.  W wyniku niebezpiecznej jazdy kierowca unieruchamia pojazd, rozbijając go na drzewie, sam nie doznaje żadnych obrażeń. Podejmuje próbę odwrócenia uwagi od swojej osoby i podpala kompleks leśny.

Na szczęście był to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń ratowniczo – gaśniczych Policji, PSP, LP, powiatowego i gminnego zespołu kryzysowego na obszarach leśnych Nadleśnictwa Rudka pod kryptonimem „ZUZELA 2017".

Na szczęście są to działania nieskuteczne, zostaje ujęty przez funkcjonariuszy policji. Straż leśna wraz z leśniczym, która prowadziła kontrole w pobliżu zdarzenia podejmują jako pierwsi próbę gaszenia i powiadamiają o zdarzeniu państwową straż pożarną. Pożar po krótkim czasie przenosi się na drzewostan zagrażając skupiskom ludzkim w Ołtarzach-Gołaczach i Zuzeli. Działania straży pożarnej mają na celu zabezpieczenie ludności mieszkającej ww. miejscowości, oraz opanowanie rozprzestrzeniania się pożaru.